Diyetisyen Zirvesi ve Diyetisyenler Günü


6 Haziran Diyetisyenler Günü

Hayatımda önemli yerler ve öncelikler edinmiş bir çok insanla tanıştığım ve yazmayı bugüne ertelediğim, Aralık Ayında gerçekleştirilen ve katılımcı konuşmacı olarak iki gün boyunca bulunmaktan keyif aldığım Diyetisyen Kariyer Zirvesini sizlerle paylaşmak isterim.

Öncelikle umudumuz gençlik yani diyetisyen adayları gürül gürül geliyor ve sanırım zirvede beraber cok eğlendik ve karşılıklı öğrenerek Eğitişimin (karşılıklı öğrenme : iletişim ve eğitim) ne kadar şahane olduğunu bir kez daha kanıtladık.

Sevgili Turgay Papakçı (Mavi Elma Yazılım) tarafından Şişli ilçemizde düzenlenen etkinlikte konuşma sıram gelene kadar hayranlıkla takip ettiğim “Podyum gerekmez” adlı harika yapıtın yazarı  Orhan TEZİŞÇİ ve Olcay BARIŞ ile tanışma fırsatı buldum. Bir çölyaklı olarak bir çoğunuz ne kadar komplike bir hayatım olduğunu bazen deliliğe vurarak geçiştirdiğimi bilirsiniz; herhalde alerjim için en enteresan ve sonuç odaklı cevapları Orhan Bey vermiş, Olcay Hanım hayatımın ne kadar özel olduğuna inancımın ilham kaynağı olmuştur. Artık bir durumla karşı karşıya kaldığımda nereye başvuracağımı biliyor olmak memnun edici.

İnsan Kaynakları, Kalite Yönetim Sistem Danışmanı ve Eğitmen olarak işe alım ve öz geçmiş hazırlama süreçlerini anlatmak için sahneye çıktığımda tüm katılımcılara ilk gösterdiğim slayt bir vakaydı: “Evet hoş geldiniz İk uzmanınız bir çölyaklı ve işe başladığınızda en büyük sorununuz belki de kendisi olacak:)” Ve sonuç şu ki ne benim firmamda işe başladılar ne de eğitimlerine benim alanımda devam ettiler ama sanki gerçekten hayatlarının bir parçası gibi takibe aldılar. Hiç su içmezken günde 1 litre su içirtmeyi antrenmanları hayatıma yerleştirmeyi başaran bu diyetisyen adaylarına teşekkür eder günlerini kutlarım.

O günü düzenleyen firmanın çalışanlarının tümüne ( hepsi neredeyse diyetisyendi:) de ayrıca teşekkür ederim. Sahnede oyunlar oynamamıza, tüm salonda gezinerek teknik ekibi yeteri kadar zorlamama katlandıkları için.

Biz zirveden ancak bu kadar güzel bilgi ve insanlarla noktalanabilirdi. Şimdi 2 sene içerisinde fit bikini şampiyonasına hazırlanmak üzere yola çıktım ve daha sağlıklıyım. Ve çok yakında antrenmanlara dayalı yeni oyunlaştırma temelli iletişim eğitimleri ile (fit beyin) karşınızdayım izlemede kalmanız şiddetle önerilir harika bir kadro ile geliyor birlikten sinerji doğuruyoruz.

Hayatınızın her anında sürekli karşılıklı öğrenebileceğiniz güzellik dolu anların olması dileği ile sağlıkla kalın.

 

 

1 Comment

Yorumunuz var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.