Masalperest Yolda… Ulusal Hitabet Yarışmasında


“Tıpkı Simurg yani Anka Kuşu gibi her öldüğüm akşamın sabahı yeniden küllerimden doğup kendi masalımı yazmaya devam ettim.”

“Ben bir masalperestim ve en büyük zevkim uzaklara bakıp hayaller kurmak! Zaten hayallerimiz değil midir? bizi var eden. Bir dileğim var tüyden hafif,üflesem rüzgara uçsa gitse bulsa Simurg’ u Kaf dağının ardında…”

 

Daha Önceki yazımda da belirttiğim üzere (Masalperest); İstanbul Türkçe Toastmasters İletişim ve Liderlik Kulübünde Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olmamın yanı sıra Toastmasters İnternational (Bradley; 1924) tarafından kurgulanan ve her üyemiz gibi benim de tamamlamam gereken on adet konuşmam var.

12 Şubat 2018 Pazartesi (yani ayın ikinci pazartesi) düzenlediğimiz 108. Toplantımız özel bir içeriğe sahipti. Çünkü 31 Mart 2018 tarihinde Ankara ilimizde gerçekleştirilecek olan Ulusal Hitabet Yarışmasına (http://www.ulusalhitabetyarismasi.org/) katılacak adayları belirlediğimiz kulüp içi bir yarışmamız vardı.  Kurucu mentölerimizin jüri olduğu üyelerimizin de oylamaya katıldığı bu toplatıda beni bırakmayan Diyetisyenler Grubu Öğrencilerime ve arkadaşlarıma da özellikle teşekkür ederim.

 

Bu özel Toplantıda yarışmaya yedinci proje konuşmam olan “Masalperest Yolda” ile katıldım. Yedinci Konuşmamızın Amacı : “Konunuzu Araştırın” şeklindedir ve sizin anlatacağınız konuya ilişkin gerekli araştırmayı yapmanızı ve bunu verilen 7 dakikalık sürede giriş gelişme ve sonuç şeklinde anlatmanızı ister.

MASALPERESTİN ULUSAL HİTABET YARIŞMASINA UZANAN ÖYKÜSÜ

Masalperest Yolda” adlı yedinci konuşmamda amacım ilk buzkıran konuşmam olan “Şuursuz Enerji” , Beşinci konuşmam “Masalperest”,   Üçüncü konuşmam “Savaşçı” başta dahil olmak üzere tüm projelerimden esintiler barındıran ve  masalları anlatabileceğim bir konuşma hazırlamaktı ve sanırım başarabildim. İlk Elemeyi geçerek Ulusal Hitabet Yarışmasına katılmaya hak kazandım. 31 Mart da Ankara da en az 20 konuşmacının yer alacağı yarışmada yine aynı konuşmamla bulunacağım; tabi ki daha da geliştirerek. Umarım sizler de beğenirsiniz. Eğer dinlerken “Burasını da şöyle yapsaydı şurada şöyle deseydi…” dedikleriniz olursa lütfen geri dönüş sağlayın. Ancak birlikte gelişebiliriz.

“Her ne yaşarsanız yaşayın her sabah masalınızı yeniden yazacak güce sahip olabilmeniz dileği ile”…

 

 

link
aysemece

 

aysemece
aysemece

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Comment

Yorumunuz var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.