PMI TR KASIM AYI PROFESYONEL GELİŞİM AKTİVİTESİ : DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE YENİ NESİL İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ VE YETERLİLİK


PMI Turkiye Chapter, ülkemizde kullanimi ve önemi giderek artan Proje Yonetimi ve Teknikleri’nin daha iyi anlaşılması, geliştirilmesi, kullanımının artırılması ve bir meslek olarak yaygınlaştırılması için ilgili kişilerin (bilim ve meslek dallarından) temsil edileceği ve proje yönetimi alanında uygulamada, araştırmada öncü olarak, üyeler ve proje yönetimiyle ilgili kisiler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulmuştur (http://www.pmi.org.tr).

PMI TR, Türkiye’de proje yönetimi mesleğinin  gelişimine katkıda bulunmak ve bu çalışmaları üyelerinin desteği ve katılımıyla  daha ileriye götürmeyi hedeflemekte ve bu amaçla her ay en az iki defa gelişim aktiviteleri adı verilen eğitim ve seminerler düzenlemektedir.

2017 Kasım Ayı aktivitelerinden birine davet edilmekten ve Proje Yöneticileri ile birlikte olmaktan gurur ve heyecan duyduğum “Dijital Dönüşümde Yeni Nesil İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yeterlilik”  seminerini birlikte gerçekleştirdik.

 

https://www.facebook.com/events/1825712991052995/

http://www.pmi.org.tr/?event=pmi-profesyonel-gelisim-2017-kasim-ayi-aktivitesi-istanbul-anadolu-yakasi&event_date=2017-11-28

 

«Yeni Çağda Yeterlilik  ve İnsan Kaynakları Süreçlerine Ezber Bozan Stratejik Yaklaşımlar»

Dijitalleşme  çağı (Sanayi 4.0) ve onun etkisiyle artan rekabet koşulları değişimi vazgeçilmez bir hale getirmiştir. Artık piyasa; bilgi teknolojisinin ekonomik hayata etkisinden dolayı, bir anda çok farklı ve tehdit edici bir yapıya bürünebilmektedir. Örgütlerin ezber bozan bu değişim sürecinde  ayakta kalabilmeleri mali ve teknolojik sermayeleri kadar insan sermayelerinin de etkin kullanımına bağlıdır.

Yoğun rekabet ortamında ayakta kalan işletmeler genellikle, güçlü şirket felsefesi ve stratejileri olan özgürce düşünen ve hareket eden çalışanlar tarafından uygulanan bir örgüt kültürünün ürünüdür.  Bu açıdan değişim dönemlerinde dikkate alınacak temel değişken her zaman insan olmalı;  değişim çalışmaları insana öncelik verecek şekilde tasarlanmalı ve yürütülmelidir.

 Bu yüzden değişim karşısında yeniden yapılandırma, değiştirilen iş süreçlerinde yer alan bütün bireyleri kapsamalı ve bu kişilere işlerini geliştirmek için ne yapmaları gerektiği düşündürülmelidir. Bunun için daha önceki yazılarımdan birinde dile getirdiğim üzere holakrasik yönetim sisteminin (https://kalitece.wordpress.com/2016/06/23/holakrasi-holacracy/) yavaş yavaş benimsenmesi, kişilerin çalışma saatlerine bağımlılıkları, kılık kıyafetleri yerine performanslarına odaklanılmalı ve yöneticilerin artık iyi birer liderden çok birer yaşam koçu gibi hareket etmeleri gerekmektedir.

Seminerimizin sonunda üç harika PMİ üyemize kitap hediye ettiğim sırada kendileri tarafından da harika bir kaynak ve kitap hediye edildi. Aynı dilde olmak ne hoş.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumunuz var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.