Bosphorus Business Network International (BNI)


BNI grubun İstanbuldaki 14 grubunun her birinden çeşitli vasıtalarla bir çok dost edinmiş profesyonel hayatta da bir araya gelmiştim. Ancak sonunda 02.06.2016 tarihinde BNI Bosphorus grubunun toplantısına Patika Danışmanlık Firmasının sahipleri çok sevgili Esra ve Erdal KOÇER’ lerin daveti ile iştirak edebildim. Akademik yönü de gelişmiş ve işini her sektörde her firmada büyük bir ciddiyet ve titizlikle yürütmeye gayret gösteren ve belki de çoğu zaman bu nedenle eleştriye bile maruz kalan bir uzman olarak BNI sistemi en makul olanı denebilir.

Katıldığım Bosphorus Grubundaki Lider ekip üyelerinin her birinin tutum ve davranışları ile yetkinlikleri tartışma bile götürmezken gerçekten iş dünyasına yakışır bir toplantı yönetimi de bu verimli ve etkin iş ağının nasıl oluşabildiğini ispat niteliğindeydi. Sanırım katıldığınız sistemin kalitesi gerçekten üyelerin kalitelerinin bir bütününden meydana gelmektedir. Dediğim gibi daha öncesinden Nişantaşı grubunun Başkanı Burhaneddin YILDIZ, Orion Grubundan Mustafa Emin PALAZ ile tanışmış ve sonunda bu sabah Steigenberger İstanbul Maslak Hotel’ de düzenli olarak her hafta Perşembe günü düzenlenen toplantılarına katıldım.Kendilerine beni ağırladıkları ve profesyonel tutumları için teşekkür ederken biraz BNI Nedir ve Neden dahil olduğumu açıklamak isterim:

“BNI, iş sahiplerine ve nitelikli profesyonellere güçlü bir business network – iş ilişkisi ağı oluşturabilmelerine olanak sunan bir platformdur. Sistematik ve disiplinli yapısı sayesinde referans ile iş alma oranlarını kalıcı şekilde artırır ve sürekliliğini sağlar.

Düzenli haftalık toplantıları, Givers Gain® felsefesini ve BNI sistematiğini takip eden BNI Üyeleri, iş dünyasında önemli ölçüde görünür olurlar. Bu sayede kendilerine güven duyan farklı sektörlerden zengin bir iş çevresine sahip olurlar. Bu da gelirlerinin artmasını sağlar. Bu, BNI’ın 3G Prensibidir. Görünür ol, Güven yarat, Gelir elde et.

65 ülke, 7300 aktif grup ve 190 bin üyesiyle BNI, dünyanın en başarılı ve spekülasyondan uzak tek iş yönlendirme organizasyonudur.

2015 yılında BNI’da 7,7 milyon adet iş yönlendirmesinde bulunulmuş, bu da üyelerine 9,3 milyar doları aşan bir iş hacmi yaratılmasını sağlamıştır.

BNI’ın uluslararası yapısı sayesinde Türkiye’deki BNI üyeleri, dünyadaki diğer BNI gruplarındaki profesyonellerin pazarlama alanındaki deneyimlerinden de faydalanabilmektedir.”*(http://bni.com.tr/).

BNI Türkiye Ülke Direktörü- Ayşe Aslan’ ın Givers Gain’ e Dayalı Başarı Hikayesi

“Westminster Üniversitesi Media, Arts ve Design Bölümü’nden mezun olmuştur. City Üniversitesi, Cass Business School’daki Management eğitimini yarıda bırakarak BNI’ı Türkiye’ye getirmeye karar vermiştir.

BNI – Business Network International ile 2007 yılında, Gayrimenkul/Yatırım Danışmanlığı alanında kendi işinin sahibiyken Londra’da tanışmıştır. BNI’ın mükemmel işleyişine hayran kalmış, bu sistem sayesinde aynı başarı hikayelerinin Türk İş Dünyasında da yazılabileceğine inanmış ve Türkiye’deki iş sahiplerini BNI sistemi ile tanıştırmayı bir “memleket meselesi” olarak görmüştür.

BNI’ın Türkiye’deki ilk grubu BNI Orion’u 4 Eylül 2012’de kurmuş ve hemen akabinde BNI Anatolia ve BNI Bosphorus gruplarının kuruluş çalışmalarını başlatmıştır. Kurduğu lider ekiplerle sürdürdüğü yoğun işbirliği sayesinde ikinci yılın sonunda 400+ üye kazanmış, 50. ülke olarak kurulan BNI Türkiye’nin “dünyada en hızlı gelişen ülke pazarı” olma başarısına imza atmıştır.

BNI Amerika Genel Merkezi tarafından her yıl Kasım ayında Kaliforniya’da düzenlenen BNI International Konferansında, “Yılın En Umut Vaat Eden Ülke Direktörü” onuruna layık görülmüştür.

BNI ve felsefesine tutku ile bağlı olan Ayşe Aslan, ülkemiz insanlarının geleneklerinde zaten var olan “İmece usulü iş bitirme” kültürünü, “Ne ekersen onu biçersin” inanışını, BNI sistemi ve Givers Gain- Kazandır ki Kazan felsefesi ile mükemmel bir biçimde harmanlamıştır.

BNI’ın Türkiye’de sağlıklı ve güvenli bir şekilde inşa edilmesini sağlayarak, 2020 yılı itibariyle 20 bin üye ile 20 bin ailenin hayatına dokunmak en büyük arzusudur.

Ayrıca, BNI Vakfı’nın Türkiye’deki faaliyetlerine öncülük ederek, ülkemizdeki yoksul çocukların eğitimlerine maddi, manevi destek olabilmek en önemli hayat amacıdır.”* (http://bni.com.tr/).

 

 

 

Yorumunuz var mı?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.